Rusko zaútočilo na Ukrajinu. ONLINE

GvcBFx
Novinky ze světa

Rusko zaútočilo na Ukrajinu. ONLINE

24. února v 5 hodin ráno Rusko zaútočilo na Ukrajinu pod záminkou „ochrany lidí před genocidou kyjevského režimu“. Došlo k ozbrojené invazi vojsk Ruské federace všemi směry, včetně hranice s Běloruskou republikou a administrativní hranice s Autonomní republikou Krym. Raketové útoky začaly přes Ukrajinu, od okupovaného východu až po vládou kontrolovaný západ . Rusko útočí na vojenské základny, letiště a strategická zařízení. V oblasti Sumy zaútočili útočníci na oddíl pohraniční stráže. Vojenská technika vstupuje do několika částí hranice: tanky, obrněné transportéry, kroupy. Na běloruské straně udělali Rusové průlom na tancích. Na moři se několik neznámých objektů pohybuje směrem k Ukrajině. Rusové dobyli vesnice Milove a Horodyshche v Luhanské oblasti.

Zdroj – aktualizováno a přeloženo z: https://www.pravda.com.ua/articles/2022/02/26/7325999/

09:43

Z ranní adresy Zelenského:

“Sedm nocí skoro nespíme. Nebo spíme, ale velmi úzkostně. Moji drazí, přijde čas, kdy budeme moci spát. Ale bude po válce. Po vítězství. V míru, který potřebujeme. Což jsme vždycky měli.” A které jsme nikdy nezničili.

Žádám vás všechny, abyste se starali o své blízké. Postarejte se o své druhy. Obdivuji Tě! Celý svět tě obdivuje. Od hollywoodských hvězd po politiky. Dnes jste vy, Ukrajinci, symbolem neporazitelnosti. Symbol toho, že lidé v jakékoli zemi se mohou kdykoli stát nejlepšími lidmi na zemi.”

09:38

Ztráty Rusů ráno 2. března:

 • personál – 5840 lidí;
 • letadla – 30 jednotek;
 • vrtulníky – 31;
 • nádrže – až 211;
 • obrněná bojová vozidla – 862;
 • dělostřelecké systémy – 85;
 • prostředky protivzdušné obrany – 9;
 • více raketometů – 40;
 • nádrže na palivo a maziva – 60;
 • bezpilotní prostředky operační a taktické úrovně – 3;
 • lehké rychlé čluny – 2;
 • automobilové vybavení – 355.

09:24

Povaha války se mění.

Ministr obrany Alexej Reznikov:

“Ruští okupanti se snaží nějakým způsobem udržet bojovou efektivitu svých jednotek. Ale je to čím dál horší. Svědčí o tom opakovaná fakta o zajetí skupin ruských vojáků a důstojníků. Stejně jako odmítání pokračovat v ofenzivě .

V Rusku začínají protestovat příbuzní vězňů a obětí. Totální lži ruské propagandy mají trhliny. Nepřítel se obával přímého kontaktu s ukrajinskými obránci. Proto se přiklonil ke kriminální taktice dálkového ostřelování poklidných měst.

To je nadbytečný důkaz, že žádný „ruský svět“ neexistuje. V hlavě hrstky maniaků, kteří stále drží moc v Rusku, je nacistická ideologie.”

09:14

08:57

Od obránců očekáváme dobré zprávy 🤞

08:46

⚡ V Charkově zamířili okupanti na budovy SBU a MIA. Došlo k výbuchu. Hoří střecha ministerstva vnitra a sousední obytné budovy, kde se také střílelo;

 

08:34

🇺🇦 Jak se potkali ráno 2. března v různých oblastech

📍Žytomyrské
soukromé domy byly bombardovány. Vlna zasáhla nemocnici i porodnici. Bylo zničeno 10 soukromých domů. 2 zemřel. 12 bylo zraněno.

📍 Kirovohradsko
1. března proběhlo ostřelování vojenského letiště Kanatove. Několik sirén v noci a ráno.

📍 Volyň
Ticho, i bez vzduchových alarmů. 

📍 Cherson
Po celém městě vojenské vybavení nepřítele.

📍 Záporožská oblast
Záporoží je klidná. Kraj drží obranu.

📍 Region Rivne
Uklidněte se.

📍 Vinnytsia
Ticho.

📍 Khmelnytsky
Uklidni se.

📍 Čerkasy
Všechno je tiché.

📍 Lvovská oblast
Noc proběhla v klidu.

📍 Černihiv
V noci byl letecký poplach, poziční boje na periferii.

📍 Sumy
Večer a noc byly náročné. Boje v oblastech. Obránci zničili mnoho nepřátelského vybavení. Dělostřelecké ostřelování pokračuje.

📍 Poltava Klídek
.

📍 Černovice
Noc proběhla v klidu.

📍 Luhanská oblast
V Severodoněcku noc proběhla v klidu. V Muratovu Rusové okrádají místní, mezi místními jsou oběti.

📍 Doněck
Mimořádně obtížná situace ve Volnovacha, Mariupol. Konstantinovka byla odpálena třemi raketami, oběti jsou, počet se zjišťuje. Obyvatelé regionu jsou evakuováni.

📍Ternopil
Všechno je v klidu.

📍Odessa
Relativně klidná.

📍 Ivano-Frankivsk
Všechno je tiché a klidné.

📍Mykolajivská oblast Proběhla
útočná operace – nepřátelská kolona byla rozbita, podle předběžných údajů několik set jednotek techniky

📍 Dněpr
V noci byly poplachy.

📍 Charkovská oblast
V Charkově trvalo ostřelování obytných čtvrtí celou noc. Letadla bombardovala pozice Chugueva (Baškirovka a letiště), město Charkov (CHP 5, tanková škola na poltavské silnici a ubytovna na Klochkovské). Jsou tam mrtví a zranění.

📍 Kyjevská oblast
Situace v okrese Bílá Cerkva je pod kontrolou. 1. března došlo v Bila Cerkva ke dvěma výbuchům asi ve 22 hodin, nikdo nebyl zraněn.
Okres Boryspil – situace je pod kontrolou. V oblasti Bucha kritická situace v Borodyance. Pod sutinami jsou zranění lidé. V Gostomel – pravidelné výstřely a boje.

📍 Zakarpatí
Noc proběhla v klidu. Mnoho lidí nadále opouští zemi. Na hranici fronty.

📍 Lvovská oblast
Noc proběhla v klidu.

📍 Černihiv
V noci byl letecký poplach, poziční boje na periferii.

08:20

🤜🤛 To jsou časy, kdy policie instruuje, jak vyrobit “Molotovův koktejl”, SBU žádá “rozbít” stránky Rusů a mnoho úředníků a vládních agentur píše s obscénní upřímností.

Jednota, odpor a dokonce i humor z doby války od vládních agentur:

07:50

“Toto je cesta k degradaci a zbídačení země (Ruské federace – UE). Žádná jiná akce by nemohla způsobit větší škody ruské ekonomice.”

Začíná se ruská politická elita probouzet? Poslanci z jednoho z moskevských obvodů napsali dopis Vladimiru Putinovi. Vyzývají k okamžitému stažení jednotek z Ukrajiny, protože agrese vyčerpá celou zemi a povede k dalším negativním důsledkům.

07:43

Rusko ve válce utrpí ztráty, o kterých nechce svým lidem říct. Informace o zabitých a zajatých Rusech lze nalézt na této webové stránce  a v tomto telegramovém kanálu .

 

07:00

Vstaňte zepředu v 07:00

 • Bělorusko jako satelit Ruské federace pomáhá s rozmístěním vojáků a zbraní, v budoucnu může podporovat ruské vetřelce. Za posledních 24 hodin průzkum zaznamenal významnou aktivitu letadel. Všimla si pohybu kolon vozidel s potravinami a municí v oblasti běloruských osad Baranoviči, Ljachoviči a Pinsk.
 • Podle ukrajinské armády se okupanti chystají v blízké budoucnosti zahájit rozsáhlou informační a psychologickou operaci. Rusové také, protože nebyli schopni zlomit zbraně ozbrojených sil a civilního obyvatelstva, pokračovali v ničení informační infrastruktury a kritických vládních zařízení.
 • Na Podolském směru se nepřítel s pomocí třinácti BTGr snaží pokračovat v ofenzivě podél hranice Gorenichi, Gostomel, Děmidov ve směru na Kyjev. V oblasti Zhytomyr existují až tři BTGr. Ve směru Slobozhansky až šestnáct BTG pokračuje v útočné operaci ve směru na Krasnograd a část sil až čtyři BTGr na Izyum. Útočník utrpěl ztráty a byl zastaven poblíž osad Bohodukhiv, Chuguiv, Shevchenkove.
 • Ve směru Tavrija nepřítel pokračuje v útočných operacích v oblastech osad Skadovsk, Gola Prystan, Cherson, Snihurivka a Nova Kakhovka. Po přeskupení pokračuje v pohybu směrem na Cherson a Mykolayiv. Až dva BTGr působí v oblastech osad Vasylivka, Chervone Pole, Novopetrivka.
 • V černomořské operační zóně nepřítel rozmístí námořní skupinu a pokračuje v přípravách na námořní vyloďovací operaci.
 • Ruská armáda nadále trpí ztrátami. Během bojů v černobylském směru byl zraněn náčelník štábu 36. vojenské armády Východního vojenského okruhu a v Severském operačním okruhu zahynul velitel 11 samostatných výsadkových útočných brigád Vzdušných sil ruských ozbrojených sil. .
 • Vrtulník a letadlo okupantů zničila jedna z ukrajinských protiletadlových raketových jednotek. Armáda vypálila čtyři letecké údery na kolony tanků, obrněných vozidel a další cíle.
 • Nepřátelské jednotky se neúspěšně pokoušejí udržet v obklíčení hrdinská ukrajinská města Sumy, Lebedyn a Ochtyrka.
06:36

💪 Americký prezident Joe Biden o odvaze Ukrajinců:

„Před šesti dny chtěl ruský prezident Vladimir Putin otřást základy civilizovaného světa.

Myslel si, že svět se podřídí jeho požadavkům. Ale přepočítal se. Myslel si, že se zmocní Ukrajiny a svět bude souhlasit.

Ale potkal to, co nečekal: ukrajinský lid.

Tato odvaha, odhodlání (ukrajinského lidu – pozn. red.) je skutečně inspirativní pro svět. Důchodci a učitelé se obracejí na armádu, aby bránili svou vlast. A to, jak řekl Volodymyr Zelenskyj Evropskému parlamentu, „překonáme temnotu“.

06:00

Dobré ráno s dobrou zprávou 😊 Kdo další zavřel dveře Rusům? 

 • Británie zavedla nové sankce proti Rusku, včetně zákazu vstupu ruských lodí do přístavů.
 • Americký letecký gigant Boeing  přestává obsluhovat ruské aerolinky.
 • Finanční společnost  American Express  nebude spolupracovat s ruskými bankami, na které se vztahují sankce.
 • Bylo rozhodnuto, které banky jsou odpojeny od mezinárodního platebního systému SWIFT: VTB, „Rusko“, „Otkrytie“, „Novikombank“, „Promsvyazbank“, „Sovkombank“ a VEB.RF.
 • Ropná společnost Exxon Mobil zastavuje těžbu ropy a plynu na území agresora.
18:40

V oblasti Kyjeva byly pod palbou vzdělávací instituce v komunitách Bucha, Ivankiv, Polissya, Borodyanka a Gostomel .

Ruské jednotky zničily odborné školy, školy a školky.

 

18:26

“Putin předložil tři podmínky pro ukončení války proti Ukrajině: uznání ruské suverenity nad Krymem, vyřešení otázky” demilitarizace a denacifikace ukrajinského státu “a zajištění jeho” neutrálního statusu,” řekl Emmanuel Macron.

Ukrajinská delegace se vrací do Kyjeva na konzultace. Je možné druhé kolo jednání.

“Strany určily řadu prioritních témat, o nichž byla nastíněna určitá rozhodnutí,” řekl Mykhailo Podoliak, člen ukrajinské delegace.

18:13

🇺🇦 Oficiální účet Krymu: “Myslím, že můj návrat na Ukrajinu se blíží”

 

17:53

Zelenskyj podepsal žádost o členství Ukrajiny v Evropské unii🇪🇺

17:50

Rusové stříleli na obytné budovy v Čenigově a na předměstích. Nejvíce utrpěly vesnice Kyivka a Pavlivka.

Desítky domů byly poškozeny, některé zcela zničeny. Střely, které nevybuchly a jsou nebezpečné, zůstaly na místě.

A takový kouř se šířil přes Černihiv v důsledku dělostřeleckého ostřelování “Epicentra”.

 

17:41

Trocha humoru z ukrajinského Twitteru za války:

 

 

 

 

 

 

17:37

Uklidňující video 😏

Zničení z UAV “Bayraktar TB2” ruského SAM “Buk” poblíž vesnice. Ivankiv, Kyjevská oblast.

17:25

Starosta Krupiansk  byl informován o podezření z vlastizrady. Jde o druhého starostu Charkovské oblasti, který byl podezřelý z narušení územní celistvosti a nedotknutelnosti Ukrajiny.

16:40

Odpočiňte si pro dobré zprávy. Těžké časy otevírají ty nejkrásnější stránky Ukrajinců. Spojujeme se, podporujeme se a děláme to, co je právě teď užitečné.

Kyivstar  blokuje všechny SMS zprávy z Ruska a Běloruska v boji proti dezinformacím.

Divadlo Lesya Kurbas ve Lvově vítá migranty z celé Ukrajiny.

Módní blogeři na Instagramu se spojili, aby podpořili uprchlíky informacemi: kontakty, azyl, jídlo, bydlení, pomoc při překračování hranic

Pizzerie hlavního města “Těsto, sýr a teta Bella”  krmí obránce, aby brzy oslavili vítězství.

Online kino  Megogo odstraňuje všechny ruské filmy.

A  YouTube zablokoval ruské propagandistické kanály na Ukrajině: „První kanál“, „Rusko 24“, „Rusko 1“, TASS, „RIA Novosti“, RBC, „Kanál Zvezda TV“.

IT firma  Eleks slibuje, že bude armádě převádět 600 000 hřiven denně.

16:39

💪Důležitá rozhodnutí přijatá smírčí radou parlamentních frakcí Nejvyšší rady

 • Požádejte Nejvyšší radu do Evropské unie o okamžité přistoupení Ukrajiny k EU ve zvláštním řízení!
 • Výzva k Valnému shromáždění OSN, aby vyloučilo Ruskou federaci z Rady bezpečnosti OSN.
 • Připravit návrh zákona o konfiskaci majetku agresorského státu na území Ukrajiny.

15:55

Jednání mezi Ukrajinou a Ruskem jsou u konce. Uvedl to velitel vzdušných sil ozbrojených sil Ukrajiny a poradce ministra vnitra Anton Geraščenko. Žádná z delegací to zatím oficiálně nepotvrdila.

UPD. Prezidentská kancelář informaci popřela, jednání stále probíhají.

15:42

Rusové ostřelovali vesnici Gorenka u Kyjeva. Nachází se na okraji hlavního města, poblíž Gostomel, Bucha a Irpeň, kde již několik dní pokračují tvrdé boje.

Ostřelování vesnice podle místních provedl Gostomel. Civilní domácnosti se dostaly pod palbu. Nejsou žádné oběti.

 

15:15

Rusko blokuje pravdu o válce.

Kromě stránky s informacemi o zajatých a zabitých ruských vojácích byla zakázána řada dalších médií a materiálů. To:

 • „Ukrajinská pravda“ (která byla v Rusku dlouho blokována);
 • “UNIAN”;
 • “Přítomnost”;
 • “Gordon”;
 • “Korespondent”;
 • seděl s výzvou k Rusům na protest proti válce.

Kromě toho jsou některé publikace skryty před Rusy na jiných stránkách:

 • zprávy jedné z nejznámějších tiskových agentur Interfax o horké lince pro příbuzné ruské armády;
 • materiál “Krym.Realii” (“Rádio Svoboda”) o všech aktuálních událostech souvisejících s válkou;
 • několik publikací na různých malých stránkách o ruských útočných a protiválečných protestech v Rusku a Evropě.
 Zdroj: Ruský registr zakázaných stránek

Ukrajinští obránci nabízejí způsob, jak bojovat proti ruské cenzuře – psát o válce do recenzí na online mapách.

 

 

14:52

Podle článku „zrada“ byli zadrženi starosta Pivdenne v Charkovské oblasti, jeho zástupce, vedoucí místního krajského policejního oddělení a okresní inspektor.

14:20

Ostřelování Charkova

Starosta Charkova Igor Terekhov: “Dochází k útokům. Na obydlená místa. Je to válka, skutečná válka…  Zranili jsme a zabili obyvatele, civilisty. Oběti mezi vojáky. Nevím, jestli je to urážlivé, ale zatímco mluvíme, opět střílejte.”

Podle UE k ostřelování došlo v bloku ulic Gvardiytsiv-Shirokintsiv, Družby Narodiv a Traktorobudivnykiv. Požárem se dostal Státní hasičský záchranný sbor č. 22, sklady v ulici Buchma a garážové družstvo.

Zástupce vedoucího Charkovské regionální státní správy Roman Semenukha uvedl, že probíhá ostřelování charkovských čtvrtí Oleksiyivka, Saltivka a Pavlopol, kde žije více než 1 milion lidí.

“Je to děsivé, děla střílejí na obytné domy. Spočítat ztráty se zatím nedá. Možná bude ofenzíva pokračovat.”

 

14:14

Po několika dnech bojů v ulicích Sumy je město klidné – lidé stojí ve frontách v obchodech s potravinami.

Ukrajinská vlajka visí v centru Sumy

12:32

V ulicích Sumy probíhají boje. V různých částech města se nachází vojenská technika – krajská státní správa Sumy .

Diverzní skupiny se zabývají distribucí cenností, technických vychytávek vytěžených v kontrolovaném pásmu!

Na věci nesahejte a takové skutečnosti urgentně oznamte !!!!

12:28

Vstaňte zepředu ve 12:30

 • Ozbrojené síly Ukrajiny bránily hráz Kyjevské přehrady. Ukrajinské úřady žádají Červený kříž, aby odvezl do Ruska tisíce těl ruských okupantů.
 • 26. února byl na dálnici Kyjev-Žytomyr vyhozen do povětří most u obce Stojanka. Nyní je nemožné cestovat z Kyjeva do Žitomyru.
 • Rusové shazovali munici na sklady v Kyjevě. Došlo k požáru. Záchranáři našli dva mrtvé.
 • Rusko pokračuje v postupu. Hlavní úsilí je soustředěno v operačních obvodech Polissya, Siversky, Slobozhansky a Tavriya. Hlavním účelem operace okupantů je obklíčit a zablokovat Kyjev, „demilitarizovat“ a „odnárodnit“ Ukrajinu a přimět ukrajinské vedení změnit svůj politický kurz na ruské podmínky.
 • Letectvo způsobuje nepříteli ničivé ztráty. Během minulé noci bylo zničeno mnoho jednotek bojových letadel, UAV, řízených střel a nepřátelské pracovní síly.
 Požár ve skladech v Kyjevě
12:23

“Na Ukrajinu přicházejí obranné zbraně,” řekl Zelenskyj.

12:20

Dočasně jsou obsazeny osady Stanytsia Luhanska, Krymske, Markivka. Severodoneck se připravuje na obranu. V Lysyčansku, Popasně, Ščastii, Novoajdaru, Starobilsku, Svatově, Novopskově je teď klid – Serhiy Haidai .

11:53

V oblasti Sumy, kde kolem několika osad probíhají urputné boje již několik dní, úřady radí vzít okupanty do zajetí a držet je odděleně. Funkce přednosty krajské státní správy Sumy ⬇

 

11:23

Starosta Lvova Andrij Sadovy řekl, že ve Lvovské oblasti přistál ruský výsadek – ale bezpečnostní služba ve Lvovské oblasti tuto skutečnost popřela .

“Žádáme obyvatele, aby zachovali klid, ukrajinské letectví fungovalo,” uvedla SBU.

11:17

Bývalý spolumajitel ruské ropné společnosti Jukos, zakladatel hnutí Otevřené Rusko Michail Chodorkovskij reagoval na ruskou ofenzivu v Kyjevě:

11:09

V důsledku ruského útoku bylo zabito 198 civilistů, včetně 3 dětí – šéf MZ

10:58

“Každý den přináší nové sankce, zbraně a izolaci Ruska. Protitankové zbraně, PVO, munici do všech typů zbraní a dělostřelectva, auta, neprůstřelné vesty, pohonné hmoty, desítky pozic zbraní a střeliva. Bude toho víc,” dodal. řekl ministr zahraničí pro záležitosti Dmitrije Kuleba.

 

10:29

🥥Kyjevské metro přestane vozit cestující a bude fungovat pouze v přístřeškovém režimu.

10:10

Vstaňte zepředu v 10:00:

• Ukrajinští obránci nadále kontrolují Cherson. Útočníky odpuzuje i Charkovská oblast.

• ‌ Po krutých bojích zůstalo město Vasylkiv v Kyjevské oblasti pod kontrolou Ukrajiny.
• Kyjev pod kontrolou ozbrojených sil. Zraněno bylo 35 lidí, z toho 2 děti.

• ‌ Starosta Černigova Vladislav Atroshenko vyzval občany, aby se připravili na pouliční boje s nepřítelem.

• ‌ Ozbrojené síly Ukrajiny ubránily kyjevskou VE před ruskými okupanty, opět funguje.

• Ruští vojáci utrpěli ztráty: více než 3,5 tisíce mrtvých a téměř 200 zajatců. Kromě toho agresor ztratil 14 letadel, 8 vrtulníků a protiletadlový raketový systém „Buk“.

10:07

Kyjevané zapnou z oken v centru města ukrajinskou hymnu.

 

09:50

⚠ Starosta Černigova Vladislav Atroshenko vyzval občany, aby se připravili na pouliční boje s okupanty.

09:25

Život jde dál 😌

09:23

Noc byla náročná, ale v hlavním městě – Kličkovi – nejsou žádné ruské jednotky.

09:17

09:06

Podpora Ukrajiny ve světě roste: nad sídlem jedné z nejsilnějších světových zpravodajských služeb MI6 vlaje ukrajinská vlajka.

08:53

🇺🇦Ukrajinské ozbrojené síly během dlouhých nočních bojů bránily kyjevskou HPP před ruskými okupanty  .

08:37

V Kyjevě, na Lobanovské třídě 6, střela zasáhla obytnou budovu.

 

08:19

Místní obyvatelé Melitopolu, kde se včera odehrály aktivní bitvy, říkají UE o situaci ve městě:

“Včera byla rvačka, ale naši dobří přátelé. Noc byla tichá, ve 21:00 byla poslední” ženy “, – Anastasia.

“Včera byla ruská armáda v Melitopolu – viděla lidi i tanky. Zničili budovu SBU, stříleli na budovu onkologie, zasáhli dva domy. Zraněný muž a dívka. Dlouho nebylo světlo, voda ani komunikace čas a noc jsme strávili doma.

(Nyní – UE), město je tiché. Ještě nevím, kdo je tady a co tady je,“ řekla Svitlana.

08:03

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval Ukrajince, aby nepředstírali, že vyzývá armádu, aby složila zbraně a evakuovala se.

“Jsem tady, nesložíme žádné zbraně,” řekl Zelenskyj na pozadí Domu chimér na Bankově ulici.

07:56

Ukrajinští pohraničníci odpočívají v přestávce mezi bitvami. V popředí – jeden z nejdůležitějších “pohraničníků”.

07:52

Centrum pro boj proti dezinformacím vyzývá Ukrajince , aby nepoužívali messenger WhatsApp, protože jej může odposlouchávat ruská armáda.

07:47

Prezidentská kancelář tvrdí, že Rusko již ztratilo 3500 vojáků a dalších 200 se vzdalo.

07:31

🇺🇦Po urputných bojích zůstalo město Vasylkiv v Kyjevské oblasti pod kontrolou Ukrajiny.

“Po dlouhých bojích, po velkém počtu raněných a mrtvých je už naštěstí po všem. Vasylkiv nikdo nikomu nedal,” řekla starostka Natalia Balasynovyč.

07:22

Souhrnné informace od Generálního štábu ozbrojených sil Ukrajiny pro dnešní noc k 6:00:

 • Nepřítel zahájil přesun záložních jednotek v oblastech sousedících s Ukrajinou a pokračuje v leteckých úderech na letiště, skupiny vojsk Ozbrojených sil Ukrajiny na východní Ukrajině a v severní části Kyjevské oblasti.
 • Jednotlivé letecké údery byly provedeny v okresech SUMY, POLTAVA, MARIUPOL.
 • Z Černého moře nepřítel vypustil přes Ukrajinu námořní střely Kalibr.
  Taktické letectvo Ruské federace je řízeno z území Běloruska a TOT Krym.
 • V oblasti MOZYR se nachází praporové taktické skupiny 35. vševojenské armády Východního vojenského okruhu, které lze použít k úderům na cíle na území Ukrajiny.
 • Bylo stanoveno dočasné umístění desítek tanků v oblasti Shumske a salvových palebných raketových systémů BM-21 “Hail” v oblasti KOSIVSCHINA.
 • Nepřítel opakovaně používal operační a taktické letouny v oblastech JIH a ODESSA, na letišti OZERNE, v objektech civilní infrastruktury v oblasti Kyjeva.
 • Na Slobozhanském směru zastavila operativní skupina Ozbrojených sil Ukrajiny nepřátelskou ofenzívu a pokračuje v obranných bojích v Charkovské oblasti. V Okhtyrce se vedou městské bitvy.
 • V pobřežním směru v oblasti KOBLEVO byl v důsledku palby mechanizovaných jednotek 28 mužů zničen člun a až 20 personálu nepřátelského DRG.
 • Skupina ženijních překážek námořních sil Ozbrojených sil Ukrajiny zaminovala přístupná místa přistání.
 • Vzdušné síly ozbrojených sil Ukrajiny odrážejí nepřátelské nálety, vojenský transportní letoun IL-76MD s výsadkem ruských okupačních vojsk byl zničen.
 • Pokračuje v systematickém nepřátelství. Způsobování požáru na nahromadění nepřátelské pracovní síly a vojenského vybavení v Kyjevě, Černihivu a Chersonské oblasti.
 • Skupina společných sil vede obrannou operaci a drží pozice podél celé demarkační linie.
 • Odhadované ztráty nepřítele jsou: letadla – 14 jednotek, vrtulníky – 8 jednotek, tanky – 102 jednotek, BBM – 536 jednotek, děla – 15 jednotek, jednotka SAM BUK-1.
00:28

V Dněpru přistál ruský výsadek, který hodlá vyhodit do povětří most přes řeku Dněpr – Bellingcat

00:20

Prezident Volodymyr Zelenskyj varuje , že tato noc bude velmi těžká a nepřítel využije všech dostupných sil, aby zlomil odpor Ukrajinců.

“Dnes v noci nepřítel použije veškerou svou sílu, aby zlomil náš odpor – odporný, krutý a nelidský. Dnes v noci zaútočí. Všichni musíme pochopit, co nás čeká. Tuto noc musíme vydržet. O osudu Ukrajiny je rozhodnuto. hned.”

“Noc bude těžká, velmi těžká, ale bude ráno.”

 

00:12

Operativní informace k 00:00 26. února týkající se ruské invaze.

00:07

Ruské celebrity podporovaly ruskou válku proti Ukrajině. Zejména zpěvák Mykola Baskov, moderátorky Alla Dovlatova, Tina Kandelaki, Masha Malinovska a Dana Borisova, bloggerky Kurban Omarov, Tetyana Brukhunova a Amiran Sardaro.

23:53

23:32

V Evropě, Kanadě a Spojeném království pokračují protesty proti ruskému útoku na Ukrajinu. Zahraniční agentury a úředníci vyjadřují podporu Ukrajincům.

Francie

 

Španělsko

Gruzie

Kanada

Spojené království

 

23:26

Probíhají konzultace o jednání s Ruskem.

“Přistoupili jsme na návrh prezidenta Ruské federace. V současné době strany konzultují místo a čas vyjednávacího procesu. Čím dříve jednání začnou, tím větší jsou šance na obnovení normálního života,” uvedl OP.

23:21

Bílý dům vyhlásil  sankce proti Putinovi.

23:14

 

23:08

V Kyjevě je letecký poplach celý v krytu.

22:54

V Kyjevě byla nalezena sabotážní a průzkumná skupina Rusů operující pod maskou jednotky územní obrany .

22:49

22:44

Video s ruskými zajatci.

SBU zveřejnila výslech ruského pořádkového policisty.

Ozbrojené síly Ukrajiny zveřejnily video ruského zajatce.

22:33

Mykolajivská oblast.  Ostřelují vojenskou infrastrukturu – letiště, palivo a maziva na Chersonské dálnici 100.

22:11

Rusové odpálili rakety na vojenské letiště Starokostiantinov v Chmelnické oblasti.

Ruská armáda vypálila 5 raket, vypukl požár.

22:06

21:59

Rusko utrpělo těžké ztráty v oblasti Koblevo –  Centra pro strategickou komunikaci a informační bezpečnost.

Stíhačky 28 OMBr nich. Rytíři zimního tažení byli zabiti 25 agresory ruského výsadku v bitvě u Kobleva.

21:48

Město Štěstí je z 80 % rozděleno , Popasna je pod palbou a dva mosty v Novoaydaru byly vyhozeny do vzduchu.

21:35

Černihiv je zcela pod kontrolou ozbrojených sil! – Černihovská oblastní státní správa.

21:31

Reznikov oslovil Ukrajince a Rusy.

21:28

V Kyjevě důstojníci SES a policie odzbrojili a zajali dva ruské okupanty.

Informoval o tom Anton Geraščenko.

21:19

V Mariupolu ruské střely zasáhly školu a 12patrovou budovu a zranily tři lidi.

17:16

V důsledku leteckého útoku Ruska v oblasti Kyjeva byli zabiti 4 civilisté a 15 bylo zraněno.

17:07

Ztratil kontrolu nad přechodem do Chersonu.

“Nepřítel překonal obranu města značnými silami a velkými ztrátami,” řekl šéf Chersonské oblastní státní správy Gennadij Laguta.

16:57

Představitelé města varovali obyvatele Charkova, že ruské bombardéry tlačí město, takže by se všichni měli okamžitě schovat do krytů a krytů proti bombám

16:42

Obyvatelé hlavního města Troieschyna připravují “Molotovovy koktejly” pro ruskou techniku.

16:36

S pomocí eSupport můžete finančně pomoci ukrajinské armádě.

 

16:33

Estonsko pošle na Ukrajinu další protitankové střely Javelin a protiletadlovou munici.

16:27

Ukrajinská armáda sestřelila ruský vrtulník poblíž Vinnycja – hledají se piloti.

16:12

V Černihivu začala hořet budova SBU – zasáhly ji dvě střely. Také v důsledku ostřelování ve městě byla poškozena vodní čerpací stanice a elektrické vedení.

15:47

Starosta Mariupolu řekl, že obránci zničili kolonu 22 ruských tanků jedoucích do města z Pavlopolu.

15:30

Generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny hlásí k 13. hodině operativní informace.

15:00

Putin je připraven vyslat do Minsku ruskou delegaci k jednání s tou ukrajinskou.

15:00

Nedávné události za předchozí dvě hodiny:

 • Ruští vojáci nemohou obsadit Mariupol, takže jen bombardují civilní infrastrukturu – starosta Mariupolu
 • Ruská armáda pravděpodobně ostřelovala sirotčinec ve Vorzelu v Kyjevské oblasti, kde pobývalo 50 dětí. Při ostřelování nebyl nikdo zraněn.
 • Ruská armáda vypálila několik raketometů na obytnou infrastrukturu města Okhtyrka v Sumské oblasti. Počet zraněných a mrtvých neznáme. Ale  tam jsou vážně zraněné děti – předseda Sumy regionální VCA  Dmitrij Zhyvytsky zprávy
 • Kyjev vstoupil do obranné fáze, situace je složitá, nepřítel chce zničit hlavní město. – hlásí starosta Kyjeva Vitalij Kličko
 • Generální štáb oznámil, že bunkr “Millennium Spirit”, vlajka Moldavska (upřesněno), 12 mil od přístavu Jih byl seřazen ruskou lodí. Okolnosti se objasňují, s lodí není žádné spojení.
 • Ukrajinská vojenská technika vstupuje do Kyjeva na obranu města.
14:49

Počet obětí okupačních sil Ruské federace je dnes podle Pozemních sil ozbrojených sil více než tisíc.

Je třeba poznamenat, že Rusko neutrpělo takové množství vojenských ztrát během tohoto období nepřátelství za celou dobu své existence v žádném zahájeném ozbrojeném konfliktu.

14:44

Ukrajinská vojenská technika vstupuje do Kyjeva na obranu hlavního města a ministerstvo vnitra žádá, aby ji neodstraňovalo.

14:36

Rada Evropy pozastavuje členství Ruska v organizaci.

„Jsem v PACE již dlouho a je to poprvé, co vidím takovou jednotu na všech úrovních .

14:28

Starosta Kyjeva Vitalij Kličko : “Kyjev vstoupil do obranné fáze, situace je obtížná, nepřítel chce zničit hlavní město.”

14:20
12:47

Evropská unie se včera večer na schůzce, která se konala bez tiskové konference a bez zveřejnění podrobností, dohodla na přísném sankčním balíčku.Oznámil to předseda Evropské rady Charles Michel.

Konsolidovaný seznam opatření realizovaných klíčovými partnery Ukrajiny

Přečtěte si více o záměrech Západu v PŘÍMÉM přenosu  BOJ O SANKCE. Akce USA, Evropy a světa v den útoku na Kyjev .

12:28

Ozbrojené síly zastavily nepřátelskou ofenzívu v Černihovské oblasti: bylo zničeno 20 tanků a až 15 jednotek techniky.

Také jednotka „Severu“ zničila kolonu nepřátelských vozidel pohybujících se z Ripoku do Černihivu. Tam ztráty nepřátel činily asi 10-15 jednotek techniky.

“Černihiv drží obranu a ničí nepřítele!” – zdůraznili v ozbrojených silách.

12:22

12:12

Kyjev. Obolon

12:07

„Vyjděte do ulic s ukrajinskými vlajkami, natočte ruské okupanty na kamery jejich telefonů“ – Územní obrana ozbrojených sil Ukrajiny vyzývá občany, aby zablokovali ruskou armádu a ruskou techniku ​​v ulicích svých měst.

11:56

Kybernetická policie vytvořila speciálního robota, který má hlásit zjištěné známky, které okupanti zanechávají na silnicích.

 

11:45

V regionálním centru krevních služeb ve Lvově fronta na dárcovství.

Seznam center na Ukrajině , kde můžete darovat krev pro strategické rezervy.

11:37

Ministr obrany Ukrajiny Oleksiy Reznikov: “V Kyjevě je již 18 000 samopalů a střeliva, které již byly distribuovány a budou distribuovány bojovníkům Vojskových sil včera a dnes. stále přichází.”

11:26

Prokurátor Mezinárodního trestního soudu se sídlem v Haagu Karim Khan vyjádřil znepokojení nad ruskou invazí na Ukrajinu a uvedl, že soud by se mohl případu ujmout. Uvádí to oficiální prohlášení prokurátora ISS, který má k dispozici  „Evropskou pravdu“ .

11:25

Kyjev. “Pozor! Byl vyhlášen letecký poplach! Okamžitě jděte do nejbližšího krytu!”, – Státní správa města Kyjeva.

Podle novinářů UE poplach zní v různých čtvrtích Kyjeva, včetně okresů Svjatošyn, Nyvky, Brest, Lukjanivska, Obolon, Vynohradar, Podil a Ševčenkivskij.

11:14

Diverzanti, kteří jeli v dříve zabavených vozidlech Ozbrojených sil Ukrajiny a přestrojení za ukrajinské vojáky, byli zastřeleni a zneškodněni!

Pozor, video obsahuje obrázky mrtvých lidí.

 

11:10

Ukrajinské ozbrojené síly sestřelily ruskou řízenou střelu poblíž Vinnycja, řekl Serhiy Borzov, vedoucí regionální státní správy Vinnycja .

11:00

Poslední aktualizace o rusko-ukrajinské válce od generálního štábu:

 • Ruské IL-76 s výsadkáři na palubě přistály na běloruském letišti v Gomelu
 • Kvůli poškození ranveje letiště v Gostomelu se nepřítel rozhodl samostatně postupovat z území Běloruska ve směru Gomel-Černihiv-Kyjev
 • V Sivers’kyi oblasti ukrajinská armáda zastavila nepřítele
 • Nyní se nepřítel snaží obejít Černihiv a zaútočit na hlavní město. Za tímto účelem se nepřítel řítí směrem na Kozelets-Brovary a směrem na Konotop-Nižyn-Kyjev.
 • Město Konotop je ztraceno
 • Na jihu nepřítel pokračuje v provádění svých plánů agrese na hranici Chersonu, Nové Kachovky a Kachovky s cílem udržet hráz Severokrymského průplavu a poskytnout vodu dočasně obsazenému Krymskému poloostrově.
 • Bitva o město Melitopol probíhá
 • V doněckém směru beze změn: nepřítel bez úspěchu, cíle dosáhnout administrativních hranic Doněcké a Luhanské oblasti nebylo dosaženo. Nezastaví ostřelování jednotek spojených sil
 • V okresech Charkov a Valujik pokračují jednotky obranných sil v obranných bitvách, zastavují nepřítele a získávají oporu podél určité linie.
 • Letectvo odrazuje nepřátelské vzdušné útoky. Pokračuje v systematickém nepřátelství. Provádí neustálý vzdušný průzkum
 • Skupina společných sil obecně vede obrannou operaci a snaží se zastavit nepřítele podél celé linie dotyku.
10:56

Inženýr samostatného praporu, námořník Vitaliy Skakun , s sebou vyhodil do vzduchu silniční most Henichesky, aby zastavil nepřítele.

“Most byl zaminován, ale nestihl odejít,” uvedly pozemní síly a ozbrojené síly.

To výrazně zpomalilo postup nepřítele. Jednotka byla schopna přemístit a organizovat obranu.

10:55

V okrese Zolotonoša v Čerkaské oblasti sestřelila ukrajinská armáda ruské vojenské letadlo. Hledá se pilot. –  Čerkaská policie  hlásí na Facebooku

10:34

Ukrzaliznytsia ruší řadu příměstských vlaků po celé zemi

Kyjevská oblast.  Vlaky jezdí z hlavního města ve směru Tarasivka, Fastiv, Žernovo, Vorožba, Konotop, Šostka, Vasilkov, Korosten, Teteriv, Malyn a mezi těmito body.

Elektrické vlaky, které obvykle jezdí do Buchy ze Sviatoshyn a Borshchahivka, budou jezdit i nadále, ale nově pojedou pouze do Irpenu, uvedl UZ.

Oděská oblast. Vlaky jezdící na trase Mykolajiv – Cherson, Cherson – Vadim, Khrystynivka – Umaň.

Lvovská oblast.  Elektrické vlaky Lvov – Lavochne – Chop od 25. února a zpět od 26. února.

Centrální region. Vlaky Záporoží – Novooleksiyivka, Melitopol – Záporoží.

Zrušeny byly také elektrické vlaky Charkov – Kozacha Lopan, Merchyk – Trostyanets – Smorodyne, Trostyanets – Smorodyne – Lyubotyn.

východní oblast. Do odvolání nepojedou vlaky na trasách Charkov – Bachmut, Charkov – Lozova – Kramatorsk, Charkov – Slovjansk.

Vlaky Mariupol – Pivdennodonbasskaya pojedou pouze do Volnovachy, vlaky z Lymanu, Izjumu a Svyatogorsku pojedou místo stanice Skotuvata pouze do Phenolny. Vlaky z Lantrativky do Kindrashivska-Nova jsou omezeny na stanici Novyi Aidar.

 

Prosíme cestující, aby zachovali klid, měli doklady totožnosti, byli připraveni na případné kontroly a pozorně poslouchali hlášení ve stanicích a stanicích.

 

10:16

Chersonská oblast. U Oleshki byla poražena skupina okupantů.

Pozor, video obsahuje obrázky mrtvých lidí.

09:54

V Kyjevě na minském masivu dochází k boji mezi ozbrojenými silami a sabotéry. Generální štáb žádá o informování občanů o pohybu vojenské techniky.

 

09:35

Kyjevské metro funguje ve způsobu dopravy a jako úkryt – na stanici se scházelo mnoho lidí, aby se ukryli před případným ostřelováním.

Na signál “Air Alarm” nebudou fungovat  pozemní stanice “Dněpr”, “Hydropark”, “Livoberezhna”, “Darnytsia”, “Chernihivska”, “Lisova”  .  Nejsou bezpečné pro ukrývání a přepravu cestujících.

Metro vybízí lidi k přesunu do jiných krytů nebo stanic metra.

Některé stanice také fungují s omezením vstupu, aby bylo zajištěno postupné odstraňování lidí a vyhýbání se davům.

08:41

 

08:33

Ukrajinská armáda odrazila průlom okupantů na přístupu k Černihivu a směrem k Černihivu.

08:29

Zelenskyj jednal o protiválečné koalici s polským prezidentem Andrzejem Dudou.

 

08:19

Ukrajinská armáda vyhazuje do povětří mosty u Kyjeva , aby zabránila nepříteli ve vstupu do hlavního města. Na trase Novoirpinskaya, na trase Varšava v Gostomelu a v Děmidově přes řeku Irpin již nejsou žádné mosty.

08:12

Ruské jednotky  zahájily letecký úder na jednotky poblíž Kropyvnyckého.

07:41

V současné době ozbrojené síly Ukrajiny nezištně vedou obranné bojové operace s drtivou silou nepřítele ve 4 směrech – Seversky, Slobozhansky, Tavriya a OOS. Naši bojovníci jsou silní, motivovaní a nezlomní. Náš národ je stejně silný v jednotě! Vítězství bude naše!💪🇺🇦

07:30

Nové satelitní snímky ukazují, že Rusko postavilo na řece Pripjať v Bělorusku pontonový most pro přesun vozidel.

Most se nachází v uzavřené zóně, na území běloruské státní radiační a ekologické rezervace Polissja. Jeden a půl kilometru od něj se již nahromadilo ruské vybavení.

Cesta z mostu vede k jaderné elektrárně Černobyl, kterou včera 24. února dobylo Rusko .

 

07:28

“Lvov! Je nutné jít do krytu! Právě zazněla siréna, což znamená letecký poplach,” řekl Sadovyj.

07:19

Ukrajinci nedali nepříteli šanci uskutečnit plán invaze hned první den – Volodymyr Zelenskyj.

Ve svém ranním projevu druhého dne invaze prezident řekl, že Rusko útočí na vojenská a civilní zařízení, aby vyvinulo tlak na Ukrajince. Okupant počítá s únavou obyvatelstva i armády.

“Rusko s námi bude muset dříve nebo později mluvit. Promluvte si o tom, jak ukončit nepřátelství a zastavit tuto invazi. Čím dříve tato konverzace začne, tím méně ztratí samotné Rusko,” řekl Zelenskyj.

07:09

Ruští útočníci začali ostřelovat letiště ve vesnici Velyka Omelyana, 4 km od Rivne.

05:40

Kyjevská městská státní správa hoří v Kyjevě: ” Podle předběžných údajů byli tři lidé zraněni, jeden z nich v kritickém stavu, v důsledku rozbití rakety v obytném domě v ulici Koshytsia 7-A. Sanitky vozí lidi do nemocnice Všechny pohotovostní služby fungují .
Dům hoří, hrozí zničení.”

05:18

Vešel ve známost možný plán na dobytí Kyjeva

 • speciální síly k obsazení letiště;
 • přistát na hlavním přistání letadly nebo vrtulníky;
 • organizování žhářství a rabování;
 • masivní kybernetický útok na úřady;
 • provokace na frontě k rozptýlení armády;
 • blokovat město, komunikace, zasít paniku;
 • převzetí moci: prezidentská kancelář, generální štáb, kabinet, Nejvyšší rada.

Více čtěte zde .

05:16

 

05:04

“Podle operativních informací byl nepřátelský letoun sestřelen ukrajinskými silami protivzdušné obrany,” řekl  k explozím v Kyjevě poradce ministra vnitra Anton Geraščenko.

Po pádu trosek v domě na Košicích 7 došlo k požáru.

Foto: sociální sítě
Foto: sociální sítě
04:56

“Chersonská oblast je systematicky okupována. Ale ujišťuji vás, náš region, naši obránci se budou i nadále bránit! Jsme připraveni na každou situaci!”  – řekl šéf Chersonské oblastní státní správy Gennadij Laguta.

04:39

Video ranních výbuchů v Kyjevě

 

 

 

 

04:31

Odhadované ztráty Rusů k 3:00 25.02.2022:

 • Letadla – 7 jednotek.
 • Vrtulníky – 6 jednotek.
 • Nádrže – více než 30 jednotek.
 • BBM – 130 jednotek.
 • Ztráta personálu je přibližně (bude upřesněno) 800 lidí
04:24

Kyjevané slyší výbuchy.

04:06

“Zařízení z města Sumy vlevo ve směru na město Kyjev, spousta zařízení, které prošlo tranzitem, je posláno na západ,” –  řekl  šéf Sumské regionální státní správy Dmitrij Zhyvytsky

V regionu podle něj pokračují boje. Město Konotop bylo vzato do ringu, město Okhtyrka hrdinně dvakrát odrazilo útok nepřítele.

03:52

„Je pro nás zásadní vydržet tuto noc a další dny rusko-ukrajinské války, je důležité nabídnout agresorovi totální odpor, posílit naše ozbrojené síly Ukrajiny, které hrdinně chrání naše děti a naši budoucnost. .. střelivo, takže nepřítel bude mít co bít.”

03:20

Nová svědectví ruských zajatců. Prý nevěděli, kam letí, a vedení je zapojilo do výcviku na Krymu.

03:08

Prezident Volodymyr Zelenskyj nařídil vytvoření štábu vrchního velitele.

Pro informaci . Sazba vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny je mimořádným orgánem nejvyššího vojenského vedení Ukrajiny, který v období skutečné válečné agrese provádí strategické řízení ozbrojených sil a dalších vojenských útvarů Ukrajiny. stát.

03:04

Americký ministr zahraničí Tony Blinken říká, že „všechny důkazy ukazují, že Rusko hodlá obklíčit Kyjev a ohrozit ho“.

02:52

Hackerská skupina Anonymous vyhlásila kybernetickou válku ruským úřadům – již „vložila“ stránku ruského propagandistického kanálu Russia Today

 

02:04

Ministr zahraničních věcí Ukrajiny Dmytro Kuleba hovořil o jednáních 2 + 2 (ministrů obrany a zahraničních věcí) Ukrajiny a Spojeného království.

 

01:49

Ministerstvo obrany informovalo o situaci na frontě: Cherson, Charkov, Sumy. Od 00:00 25. února vedou ozbrojené síly Ukrajiny obranné boje v oblasti východně od Chersonu a také v okresech Charkov a Sumy.

01:43

Oznámil to generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny :

Obyvatelé oblastí Sumy, Chernihiv, Cherson, Zhytomyr, Kyjev, Charkov!

Pravděpodobně v noci budou rasisté stahovat své jednotky s palivem a municí.

Předejte informace o pohybu nepřátelské techniky ukrajinské armádě nebo vedení jejich osad, okresů, regionů!

01:27

Prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém video projevu řekl, že Ukrajina se nebojí mluvit o neutrálním statusu, ale zeptal se, jaké bezpečnostní záruky bude mít Ukrajina.

00:56

“Ruská loď jede nah*y!” – Reakcí ukrajinských pohraničníků na ostrově Zmiiny na jihu Ukrajiny na požadavek ruského agresora je kapitulace.

00:47

Zvláštní monitorovací mise OBSE se rozhodla dočasně evakuovat všechny své zaměstnance z Ukrajiny.

00:37

Oficiální informace o nepřátelských akcích z 25. února od 00:00 od vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny generálporučíka Valerije Zalužného

Překlad prohlášení:

🔊 Adresa vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny generálporučíka Valerije Zalužného:
Toto těžké období skončilo tím, že jsme nedovolili nepříteli uskutečnit naše plány agrese. 19. hodina našeho odporu vůči rozsáhlé ruské invazi pokračuje. Mate
Od 00:00 25. února provádí skupina obranných sil organizovanou obrannou operaci na jihu. V oblasti východně od Chersonu se vedou obranné bitvy.
Mechanizované jednotky ozbrojených sil Ukrajiny dobyly zpět silniční most a usadily se na levém břehu Dněpru.
Naše mechanizované jednotky v oblasti Rykove porazily zdrcující síly nepřítele. Nepřítel je zničen, žádný úspěch.

Obranné bitvy se vedou ve směru Seversky v okresech Peremoha a Hlukhiv. Nepřátelská kolona je zastavena.
Jednotky první tankové brigády na řece Belous ve směru na Černihiv zastavily drtivé síly okupantů.

Na Volyni zaujaly mechanizované jednotky ozbrojených sil Ukrajiny pozice na určitých hranicích v pohotovosti k odražení nepřátelské ofenzívy.

V oblasti Slobozhanshchyna provádí operační skupina ozbrojených sil Ukrajiny obranu v oblastech osad Dovžanka, Charkov, Ochtyrka a Sumy.
Obranné bitvy se vedou v okresech Vovčansk, Bilyi Kolodyazy a Prykolotnyj.
Bezpečnostní jednotky v Okhtyrce zastavily další nepřátelskou ofenzívu.

Námořní síly ozbrojených sil Ukrajiny pokračují v bojích v jihozápadní části Černého moře. Jsou bráněny základny a přístavy Oděsa, Južnyj, Očakov a Černé moře.

Určité síly a prostředky byly převedeny na obranu města Kyjeva.
Vzdušné síly ozbrojených sil Ukrajiny odrážejí nepřátelské nálety, provádí neustálý průzkum pomocí UAV, útočí na kolony okupačních vojsk v oblastech Nová Zbuřivka, Kupjansk, Nová Kachovka a nepřátelské výsadky u letiště Gostomel.

V důsledku nepřátelství v některých oblastech obnovily skupiny spojených sil v Doněcké a Luhanské oblasti pozice na frontě. V oblasti odpovědnosti jednotlivých jednotek se nepřítel snaží vklínit do bojových sestav našich jednotek až do hloubky základen čet.

Odhadované ztráty nepřítele byly: tanky – více než 30 jednotek, obrněná bojová vozidla – až 130 jednotek, letadla – 5, vrtulníky – 6.

Věřte v ozbrojené síly Ukrajiny a naše vítězství! Mate
Společně k vítězství!
#stoprussko

00:34

Vysoký mluvčí amerického ministerstva zahraničí ve čtvrtek novinářům řekl, že Rusko odpálilo celkem více než 160 raket na cíle na Ukrajině.  Informovala o tom  CNN , píše “European Truth”.

00:22

Prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal dekret  o všeobecné mobilizaci. Mobilizace musí být provedena do 90 dnů ode dne vstupu této vyhlášky v platnost na celém území Ukrajiny.

23:21

Ukrajinští muži ve věku 18-60 let nebudou smět opustit zemi. Takové pravidlo bude platit po dobu stanného práva.

23:10

22:23

Ukrajinci se zapojují do územní obrany. Jak na to, čtěte zde .

V hlavním městě se začali vyzbrojovat dobrovolníci připravení bránit město před nájezdníky. Vzhledem k hrozbě, kterou Rusko představuje, je vydávání kulometů do Kyjeva zcela zjednodušeným postupem.

Foto: Anna Painter
22:09

22:00

Souhrnné informace k 22 hodinám:

 • V důsledku ruské invaze bylo zabito již 57 Ukrajinců a 169 zraněno.
 • V oblasti Sumy porazila jednotka územní obrany bojové jednotky Ruské federace a nepřítel ustoupil .
 • Ukrajina bojuje o pozici v Gostomelu: bitva tam pokračuje. Ozbrojené síly nedovolily  přistát hlavním silám nepřátelského vylodění
 • Ruští okupanti se chystají pustit vodu z Chersonské oblasti na okupovaný Krym přes severokrymský průplav. Dříve útočníci ovládli vodní elektrárnu Kakhovka.
 • Ztratil kontakt s pohraničníky na Snake Island, pravděpodobně zajat nepřítelem.
21:37

“Ve městě je voda, je tam teplo. Charkov funguje normálně, ” řekl starosta Ihor Terekhov. Žádá ale lidi, aby kvůli varování před ostřelováním nezůstávali přes noc v bytech.

Starosta Kyjeva Vitalij Kličko upřesnil , že během zákazu vycházení v hlavním městě, který je uvalen od 24. února od 22:00 do 7:00, nebude fungovat veřejná doprava, ale obyvatelům krytů se může otevřít metro.

Zákaz vycházení na Ukrajině bude platit:

➖ Kyjev a Kyjevská oblast – 22: 00-7: 00;

➖ Dněpropetrovská oblast – 22: 00: 6: 00;

➖ Čerkaská oblast – 22: 00-6: 00;

➖ Vinnycja oblast – 22: 00-7: 00;

➖ Zhytomyrská oblast – 22: 00-6: 00;

➖ Záporožská oblast – 22: 00-6: 00;

➖ Mykolajivská oblast – 22: 00-6: 00;

➖ Oděská oblast, okres Bereziv a město Artsyz – 22:00-5:00;

➖ Poltavsko – 22: 00-6: 00;

➖ Region Rivne – 22: 00-6: 00;

➖ Charkovská oblast – 22: 00-6: 00;

➖ Čerkaská oblast – 22: 00-6: 00;

➖ Černihovská oblast – 22:00-6:00.

21:12

V Evropě i ve Spojených státech pokračují protesty proti ruskému útoku na Ukrajinu. Zahraniční agentury a úředníci vyjadřují podporu Ukrajincům.

Lotyšsko:

Izrael:

New York:

Litva:

 

20:43

Na podporu Ukrajinců vystoupila srbská umělkyně Maryna Abramovich

 

20:22

Důležité informace od Bezpečnostní služby Ukrajiny o:

 • jak se chovat v nouzové situaci, bojová zóna a co v žádném případě nedělat
 • co dělat, když zazní poplašná siréna
 • co dělat, abyste se nestali obětí dezinformací
 • pravidla kybernetické bezpečnosti

 

20:09

Ve všech oblastech se zřizují vojenské správy . Takový dekret podepsal Zelenskyj.

20:00

Souhrnné informace o vojenských údajích za poslední hodinu:

 • Ruský prezident Vladimir Putin, který vyhlásil Ukrajině válku, prohlásil, že jde o „vynucené opatření“.
 • Ruská armáda obsadila jadernou elektrárnu v Černobylu.
 • Ruští okupanti ovládli mezinárodní letiště Antonov v Gostomelu, necelých 10 km od Kyjeva.
 • Očití svědci hlásí masový protest na Puškinově náměstí v Moskvě, kilometr od Kremlu, a v Petrohradu.
19:48

Národní garda hlásí: Situace v Kyjevě zůstává zcela pod kontrolou. Nabádají k tomu, aby nepropadali panice a pomáhali strážcům zákona při plnění jejich služebních povinností.

19:42

Město Snovsk, staré jméno Shchors

Video bylo přijato policejními kanály Černihivské oblasti.

19:34

Ruští okupanti ovládli mezinárodní letiště Antonov v Gostomelu, necelých 10 km od Kyjeva.

19:20

Okupanti obsadili jadernou elektrárnu v Černobylu.

“Po zuřivé bitvě jsme ztratili kontrolu nad areálem Černobylu. Stav bývalé jaderné elektrárny v Černobylu, kontejnmentu a skladovacích zařízení jaderného odpadu není znám,” řekl poradce šéfa jaderné elektrárny v Černobylu Mykhailo Podoliak. .

19:06

Kyjevané posilují sklepy. Fotografie UE byly zaslány z okresu Troieschyna.
V Podilu byly vyvěšeny letáky, jak správně utěsnit okna.

 

19:00

Souhrnná data vojenských operací za poslední hodinu:

 • Obyvatelé Sumy hlásí ruské tanky v centru města – nyní stojí poblíž krajské státní správy, do jiných ulic se už nevracejí.
 • Na letišti Gostomel přistálo 20 vrtulníků KA-52 a Mi-8 Ruské federace, bitva probíhá. Nepřítel pokračuje agresivně podél společné hranice.
 • Ruské úřady začaly převádět brance na hranici s Ukrajinou, kteří jsou násilně převáděni na smluvní službu.
 • Skupina investigativních novinářů má informace, že z ruského Pskova ve směru na Kyjev startovalo osmnáct dopravních letounů IL-76.
18:54

Investigativní novinář Kristo Grozev uvedl, že zdroje z ukrajinské vlády informovaly o odletu osmnácti dopravních letadel IL-76 z Pskova do Kyjeva. Do hlavního města dorazí pravděpodobně za hodinu.

 

18:47

 

18:45

Spojené státy se domnívají, že ruská invaze na Ukrajinu má za cíl „seknout hlavu“ ukrajinské vládě a ustavit vlastní vládu.

Podle agentury Reuters to ve čtvrtek uvedl vysoký představitel amerického ministerstva obrany  .

18:33

18:15

Operativní informace k 17:00 o ruské invazi od generálního štábu ozbrojených sil

 

18:08

Ruské tanky dorazily do Sumy – očití svědci posílají UE fotografie z hlavní městské ulice, Charkovské ulice. Armáda nosí červené pásky.

Místní novináři hlásí, že na ulici Gerasima Kondratieva poblíž centra došlo k potyčce. Tři lidé byli zabiti a šest bylo zraněno.

Video s tanky UE poslali místní.

18:00

Události poslední hodiny:

 • Agresor použil bojová letadla proti pohraničníkům a bojovníkům UAF na Snake Island. Pokračuje také ostrovní ostřelování ostrova. Obranu drží pohraničníci a ozbrojené síly.
 • Ruský sabotér chycený poblíž Gostomel: „Jsem šílenec“
 • Záložníci na obranu a obranu Ukrajiny nadále přicházejí do orgánů a útvarů Státní pohraniční stráže Ukrajiny, a to i těch, které se nacházejí v oblasti ochrany životního prostředí.
 • Ruští okupanti, kteří narazili na totální odpor ukrajinských obránců, se vzdávají. U Černihiva se vzdala celá průzkumná četa 74. motostřelecké brigády.
 • Situace je napjatá na severu a jihu. Probíhají boje o letiště Gostomel a také města Genichesk, Skadovsk, Chaplinka.

 

 

17:40

Tanky v ulicích Melitopolu

17:37

V důsledku ostřelování Ruské federace v Chersonské oblasti zemřelo 13 lidí, z toho 2 děti a 9 vojáků. Chersonská oblastní státní správa také hlásí, že ruské jednotky obsadily město Oleshka a překročily Dněpr.

17:30

Agresor použil bojová letadla proti pohraničníkům a bojovníkům UAF na Snake Island. Pokračuje také ostrovní ostřelování ostrova.
Obranu drží pohraničníci a ozbrojené síly.

17:16

Bezpečnostní služba Ukrajiny připravila pokyny, které mohou zachránit životy občanů

17:00

Souhrnná data vojenských operací za poslední hodinu:

 • V oblasti Pishchevyk probíhají urputné boje, ukrajinská armáda použila anti-RPG střely NLAW a zničila tři nepřátelské tanky.
 • Počet obětí ostřelování vojenské jednotky v Oděské oblasti se zvýšil na 22 lidí.
 • U Gluchova v Sumské oblasti ukrajinská armáda zneškodní 15 nepřátelských tanků pomocí přenosných raketových systémů Javelin.
 • Ruské okupační síly vstoupily do uzavřené zóny černobylské jaderné elektrárny – vyhlášení války v celé Evropě.
 • Město Heničesk v Chersonské oblasti bylo dobyto ruskými jednotkami. Informaci potvrdil starosta Oleksandr Tulupov v komentáři pro  Ukrinform
 • V Gostomelu u Kyjeva se ruští okupanti vydali na letiště mezinárodního letiště Antonov poté, co na něj stříleli z vrtulníků, uvedli reportéři CNN. Vrchní velitel ozbrojených sil Ukrajiny přitom   tuto informaci zatím nepotvrdil.

 

16:53

 

16:44

Teď v metru. Foto: Ukrajinská pravda

 

 

16:37

Pečlivě zkontrolujte zdroje informací, ze kterých informace získáváte. Přidáváme seznam nepřátelských komunikačních kanálů.

16:35

16:26

 

16:14

V Kyjevě byla vyhlášena vzdušná hrozba, obyvatelé jsou žádáni, aby šli do krytu.

16:00

Během poslední hodiny došlo k následujícím nepřátelským akcím:

 • V bojích o Štěstí se ukrajinským obráncům podařilo zajmout ruské okupanty. Štěstí je pod kontrolou ukrajinské armády.
 • Z území Běloruska byly jihozápadním směrem na Ukrajinu odpáleny čtyři balistické rakety.
 • Ruské jednotky střílely na obytnou čtvrť Vostok v Mariupolu, v důsledku ostřelování byly poškozeny domy a počet obětí se upřesňuje.
 • Středisko pro obranné strategie vydalo 24. února ve 14:00 zprávu, podle níž Rusko ztratilo již 7 letadel, 4 vrtulníky, více než 10 obrněných vozidel a asi 100 osob a podařilo se mu dobýt Genichesk a Novou Kachovku.
 • Na území VE Kakhovka se nacházejí neznámí ozbrojení lidé, na hrázi VE stojí tanky bez identifikačních značek.

 

15:59

Od 15:45 podporovalo Ukrajinu 48 států a 5 mezinárodních organizací.

Prohlášení na podporu Ukrajiny učinily: Německo, Francie, Austrálie, USA, Kanada, Velká Británie, Nizozemsko, Polsko, Litva, Lotyšsko, Slovinsko, Estonsko, Moldavsko, Dánsko, Švédsko, Norsko, Finsko, Česká republika, Maďarsko, Slovensko , Mexiko, Severní Makedonie, Albánie, Černá Hora, Portugalsko, Bulharsko, Nový Zéland, Kypr, Itálie, Island, Gruzie, Chorvatsko, Korea, Španělsko, Kostarika, Brazílie, Japonsko, Bosna a Hercegovina, Irsko, Belgie, Kolumbie, Kanada, Irsko Peru, Singapur, Palestina, Belize,

15:43

Ukrajinští lékaři zachraňují ruského vojáka, který se vzdal

15:39

Ve Vuhledaru v Doněcké oblasti zasáhly střely okupantů místní nemocnici – 4 civilisté byli zabiti a 10 zraněno. Šest z deseti zraněných jsou zdravotníci. Mezi zraněnými – 6 lékařů.

15:37

 

15:29

Z území Běloruské republiky byly jihozápadním směrem odpáleny čtyři balistické střely.

15:00

Vojenské události, které se odehrály za poslední hodinu:

 • Pohraničníci s ozbrojenými silami a Národní gardou svedli bitvu s ruskými okupanty na předměstí Sumy. Ukrajinská armáda se brání. Ruská federace podle dostupných informací provádí ofenzivu N.P. Konotop.
 • V Kyjevské oblasti se zřítilo vojenské letadlo Ozbrojených sil Ukrajiny, počet mrtvých se upřesňuje. Původně bylo hlášeno 5 mrtvých
 • Ve městě Starobilsk v Luhanské oblasti pokračují těžké boje mezi ozbrojenými silami a ruskými okupanty za použití vojenské techniky.
14:57

Pomoci ukrajinské armádě se stalo ještě jednodušší!

Národní banka otevřela speciální účet na podporu ozbrojených sil. Účet je multiměnový, je možné převádět prostředky jak od mezinárodních partnerů a dárců – v cizí měně (americké dolary, eura, britské libry), tak od ukrajinských podniků a občanů – v národní měně.

Podrobnosti o oficiálním zvláštním účtu: UA843000010000000047330992708 /

Ukrajinská národní banka se rozhodla otevřít speciální sbírkový účet na podporu ozbrojených sil Ukrajiny. Číslo speciálního účtu: UA843000010000000047330992708

14:55

14:36

“Klíčovým úkolem Rusů je odstranit vedení Ukrajiny, vytvořit maximální paniku, to znamená dekapitovat celé vedení, aby neexistovala žádná legitimní vláda. Poté sem přivést jednu jejich loutku a přijmout pakt o bilaterálních vztazích. s Ruskem,  “ .

14:33

Kvůli zrušení letů Ukrajinci uvízli v různých částech světa. Skupina lidí na dovolené na Srí Lance kontaktovala EU a odletěla do Kataru. Let do Boryspilu byl dvakrát denně zrušen. Lidé létají do Rumunska a Polska.

Foto z Kataru
14:21

Generální tajemník NATO se vyhnul odpovědi na pomoc Ukrajině, ale dal jasně najevo, že na Ukrajině nebudou žádné jednotky NATO.

14:16

Ruské okupační síly sestřelily letadlo ozbrojených sil. Na palubě bylo 14 lidí.

Zpočátku SES hlásilo 5 mrtvých. V současné době tento údaj není specifikován.

 

 

14:14

Bankova ulice, kde sídlí prezidentská kancelář, a nyní vládní čtvrť

 

14:10

Ministr zdravotnictví Viktor Ljaško vyzval Ukrajince, aby darovali krev.

Mate

14:04

14:00

Na oknech Nejvyšší rady byly vyvěšeny vlajky Ukrajiny.

14:00

Během poslední hodiny došlo k následujícím nepřátelským akcím:

 • Ruská armáda byla zajata v zóně ochrany životního prostředí. Jsou z motostřeleckého pluku 91701 Yampol.
 • Nad Mezhyhiryou v Kyjevské oblasti sestřelila ukrajinská armáda ruský průzkumný vrtulník Ka-52.
 • Gostomel u Kyjeva je ostřelován z vrtulníků – protivzdušná obrana sestřelila 3 vrtulníky
 • V Luhanské oblasti probíhají boje. Pohraničníci spolu s ozbrojenými silami a Národní gardou drží obranu a odrážejí útoky.
 • V oblasti Kyjeva ruské jednotky prorazily státní hranici.
 • Vojenské letadlo ozbrojených sil Ukrajiny havarovalo v Kyjevské oblasti a zabilo 5 lidí.
 • Ruští vojáci vypálili 30 raket, MLRS, letadel a dělostřelectva na ukrajinskou civilní a vojenskou infrastrukturu.
13:57

Moskva říká, že je „připravena vyjednat neutrální status s ukrajinským vedením“. Putinův mluvčí uvedl, že se očekává, že Kyjev „odmítne rozmístit zbraně“.

13:53

Kreml nazývá válku „zvláštní operací k vyčištění Ukrajiny od nacistů“.

Dmytro Peskov: “V ideálním případě by Ukrajina měla být osvobozena, očištěna od nacistů, pronacistických lidí a ideologií.” Jde o speciální operaci a nepovažuji za nutné cokoli vysvětlovat, protože sám prezident podal obsáhlé vysvětlení ve svém ranním projevu k občanům Ruska.

13:49

Objevilo se video sestřeleného ruského vrtulníku u Gostomelu

 

13:41

NATO potvrdilo , že považuje ruskou agresi za nevyprovokovanou a neopodstatněnou a že jde o hrubé porušení mezinárodního práva, včetně Charty OSN, Helsinského závěrečného aktu a dalších. Obžalováno bylo i Bělorusko.

13:34

U Charkova na okruhu jsou fotky seřazené ruské techniky.

13:29

Gostomel u Kyjeva, kde leží letovisko státního podniku Antonov, je ostřelován z vrtulníků.

 

13:26

“Všichni se teď musíme postavit ruské invazi. Chceme, abyste slyšeli, že nikdy nebudeme souhlasit s tím, aby Rusko převzalo Ukrajinu ,” řekl generální tajemník NATO Stoltenberg.

13:23

Ukrajina přerušuje diplomatické styky s Ruskem: text prohlášení

13:17

Nepřítel šel prolomit hranici v Kyjevské oblasti

13:10

První fotografie ruských válečných zajatců – ruských vojáků z moskevské oblasti

13:01

Kyjevské nádraží. Některé vlaky přijíždějí do Kyjeva se zpožděním. Vlak Sumy-Kyiv obíhal Kyjevskou oblast téměř dvě hodiny minimální rychlostí. Na lince UZ jsou cestující žádáni o upřesnění času odjezdu a příjezdu vlaků do stanic.

13:00

Za poslední hodinu se stalo toto:

 • Dva ruské vrtulníky byly zničeny ozbrojenými silami Ukrajiny u Gostomelu.
 • V Žitomirské oblasti ruské jednotky prorazily státní hranici. Nepřátelská vojenská technika vstoupila přes kontrolní stanoviště Vilcha. Kromě toho bylo ostřelování z Gradivu prováděno v místě pohraniční stráže Mlachivka oddělení Žytomyr.
 • Síly protivzdušné obrany sestřelily sedmý ruský letoun v Luhanské oblasti
 • Společné síly sestřelily ruský vrtulník Ka-52 nad Mezhyhirya (Kyjevská oblast)
 • UZ evakuovalo více než 3000 Ukrajinců z Doněcké a Luhanské oblasti
 • Rusko vypálilo dvě rakety na město Brovary nedaleko Kyjeva. Dvě vojenské jednotky byly ostřelovány, 6 lidí bylo zabito a 12 zraněno.

 

12:38

Ministr zahraničí Dmitrij Kuleba říká, že Rusko provádí totální útok na Ukrajinu, nikoli invazi na východ.

 

12:27

Po ruské vojenské agresi proti Ukrajině jeho činy odsoudily i politické síly a někteří politici, běžně označovaní jako „Putinovi přátelé“.

Zejména ruský útok na Ukrajinu odsoudila populistická Alternativa pro Německo (AfD). Lídři frakce AfD v Bundestagu Alice Weidelová a Tino Hrupalla, který je zároveň šéfem strany, ve čtvrtek uvedli, že útok byl neoprávněný.

Proruský český prezident Miloš Zeman poprvé po osmi letech odsoudil ruskou agresi.

12:18

Poradce šéfa prezidentské kanceláře Alexej Arestovič uvedl, že od noci na 24. února zahynulo při raketových útocích ruské armády více než 40 vojáků. Ukrajinské úřady navíc disponují údaji o civilních obětech, včetně až 10 civilních obětí.

 

12:00

Od 12 hodin:

 • Nepřítel byl zastaven v Černihovské oblasti
 • Těžké boje probíhají ve směru na Charkov a v oblasti operace společných sil. Na obchvatu Charkova byly spáleny 4 tanky okupantů.
 • Vrátil se pod plnou kontrolu města Mariupol a ŠTĚSTÍ.
 • Bylo zničeno nejméně 6 letadel, 2 vrtulníky a desítky nepřátelských obrněných vozidel.
 • V oblasti Štěstí bylo zabito asi 50 ruských okupantů.
 • Složitá situace v Chersonském směru pokračuje, ale ukrajinské obranné síly odrážejí agresora.
11:49

Vladimír Zelenský:

“Armáda a národní solidarita jsou dnes hlavní oporou ukrajinské státnosti. Věřím ale, že není jediná. Již nyní rozdáváme zbraně a dáme na ochranu naší země všem ochotným, všem schopným bránit naši suverenitu.” . 

Každý, kdo má bojové zkušenosti a může se zapojit do obrany Ukrajiny, musí okamžitě dorazit do příslušných center. Ministerstvo vnitra zapojuje veterány do obrany státu.

Tam, kde nemocnice potřebují krev, připojte se, prosím, staňte se dárci krve pro naše obránce.

11:47

Ukrajina přerušila diplomatické styky s Ruskem.

“Dnešní ráno vešlo do historie, ale tento příběh je zcela odlišný pro naši zemi a pro Rusko,” –  Zelenskyj.

11:20

Na silnicích hlavního města je zhuštěná doprava, zejména na výjezdu z města. Odjezd z Kyjeva směrem na Žytomyr:

11:11

Ukrajinští vojáci tvrdí, že už zabili asi 50 Rusů . Na obchvatu u Charkova byly zničeny 4 ruské tanky.

11:07

Rusové požadují, aby se ukrajinská pohraniční stráž vzdala na Hadím ostrově na jihu Ukrajiny.

11:02

Předseda a veškeré vedení úřadu při práci. Zdroje UE říkají, že Zelenskyj má nepřetržitou schůzku. Na pracovišti jsou také ministři, kteří uvolňují asistenty a zaměstnance, bez kterých se to dá obejít. Vedení rady dříve požádalo všechny frakce, aby neopouštěly hranice Kyjeva. Stefanchuk, Kornienko, Olena Kondratyuk zůstávají ve svých funkcích

10:54

Národní banka pracuje na plný úvazek. Omezení pro výplatu hotovosti jsou stanovena na 100 000 UAH za den. Neexistují žádná omezení pro bezhotovostní platby.

10:51

 

10:49

Ukrzaliznytsia je připravena evakuovat obyvatele města podél demarkační linie.

Podrobnosti : Na 24. února jsou plánovány následující evakuační lety:

Luhanská oblast:  odpoledne vyjedou dva evakuační vlaky ze Svatova, Rubižně a Lysyčanska.

Doněcká oblast:  dva vlaky odjedou z Kramatorsku, dva – z Mariupolu, jeden – z Kostiantynivky.

Oděská oblast:  z Oděsy bude vyslán jeden evakuační let.

Z bezpečnostních důvodů není přesný čas odletu a destinace zveřejněn.

Ukrzaliznytsia vyzývá, abyste sledovali aktualizace na oficiálních stránkách UZ a pozorně poslouchali oznámení na městských stanicích.

10:39

Šesté ruské letadlo, které 24. února zahájilo velkou válku proti Ukrajině, bylo podle Pozemních sil ozbrojených sil Ukrajiny na  Facebooku zničeno na východní Ukrajině.

10:29

Ve čtvrtek 24. února v 09:40 vystřelil z Běloruska nelicencovaný vrtulník poblíž mostu před kontrolním stanovištěm Slavutyč v Černihovské oblasti.

10:26

V oblasti Skadovska střílejí Rusové z vrtulníků na pohraniční velitelství. V současnosti je známo o 3 mrtvých pohraničnících. Jsou tam zranění.

10:12

Ostřelování jednoho z objektů Státní pohraniční stráže  v Kyjevské oblasti. Pravděpodobně z raketových zbraní.

10:09

10:08

Národní policie předá zbraně veteránům policie.

10:06

Starosta Lvova Andrij Sadovy varoval, že v ulicích ukrajinských měst by se mohli objevit diverzanti ve vojenských maskovacích uniformách a červených páskách.

Zdroj :  Facebook stránka  Sadovy

10:04

V oblasti osad Kopani a Ivanovo z Chersonské oblasti bojují vojáci s nepřítelem.

09:55

Důsledky stávky v Charkovské oblasti

 

09:55

Ozbrojené síly dobyly zpět město Štěstí v Luhanské oblasti, na které zaútočilo Rusko. Při pokusu o útok bylo vybavení zničeno a asi 50 nepřátel bylo zabito.

ZSU, foto ilustrační
09:48

Prezidentská kancelář vyrazila na brífink kvůli ruské ofenzivě.

“Prezident Zelenskij je v neustálém kontaktu s vůdci našich partnerských zemí. Téměř celý svět se jednomyslně domnívá, že jde o zrádný útok Ozbrojených sil Ruské federace, který bude mít velké právní důsledky,” řekl  Michail Podoliak, poradce předseda.

Slíbil, že na ulici Bankova bude stálé tiskové středisko, kde budou aktualizovány informace a podávají brífinky zástupci OP a armády. Zelenskij bude oslovovat Ukrajince každou hodinu.

09:46

 Státní pohraniční stráž oznámila, že kolona ruských tanků vstoupila do Luhanské oblasti pod rouškou symbolů OBSE a bitva pokračuje.

09:40

Pohraniční služba oznámila, že Rusko střílelo na jedno ze zařízení Státní pohraniční stráže Ukrajiny v oblasti Kyjeva. Pravděpodobně z raketových zbraní.

Tisková služba dodala, že zařízení se nachází v zadní části, nikoli na hranici státní hranice. O obětech v tuto chvíli nejsou žádné informace.

foto: MIA
09:38

Ministr obrany vyzval ty, kteří vědí a jsou připraveni zbraně ponechat, aby se přidali do řad územní obrany.

Jak na to – přečtěte si odkaz.

09:34

Prezident Volodymyr Zelenskyj oslovil Ukrajince a vyzval je, aby nepropadali panice, protože nepřítel nyní útočí nejen bombami, ale i padělky.

09:29

Kličko vyzval všechny, kteří nejsou zapojeni do kritické infrastruktury Kyjeva, aby zůstali doma. Školy a školky v hlavním městě se zavírají, zdravotnický systém bude fungovat v zesíleném režimu.

“Řiďte se oficiálními informacemi a zachovejte klid.”

 

09:23

Tisková  služba  vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny informuje o rozkazu způsobit útočníkům maximální ztráty. Mezitím je situace na frontě pod kontrolou – ruské jednotky utrpí ztráty.

09:22

“Jsme v plném kontaktu s parlamenty cizích zemí, existuje plná komunikace mezi orgány veřejné moci.”

Mluvčí Rady Ruslan Stefanchuk ujistil, že poslanci nepřestanou pracovat.

09:16

V Ivano-Frankivsku došlo v blízkosti letiště k výbuchům, po kterých vzplála budova s ​​palivy a mazivy v resortu. Ve městě byl vyhlášen letecký poplach.

09:16

Pokud uslyšíte sirénu, znamená to varování „Výstraha pro všechny“.

Co dělat, když uslyšíte sirénu? Záchranáři udělali krátký pokyn:

 

08:50

Po celé Ukrajině hoří vojenské jednotky a letiště .

Rusové zaútočili na letiště v:

 • Chmelnický;
 • Ivano-Frankivsk;
 • Kosovo;
 • Kolomyia.

Požáry ve vojenských skladech a jednotkách byly způsobeny:

 • Chmelnický kraj;
 • Dněpropetrovská oblast;
 • Vinnycká oblast;
 • Kyjevská oblast;
 • v Kryvyj Roh.
Letiště v Lucku. UE obdržela fotografii od očitých svědků

08:49

Ruská vojenská technika včetně obrněných vozidel překročila ukrajinskou hranici v Černigovské, Sumské, Luhanské a Charkovské oblasti.

08:37

Ukrajinci nakupují jídlo, léky, vybírají hotovost. V Kyjevě se v supermarketech, lékárnách a bankomatech tvoří fronty.

08:29

Co je to stanné právo, jak může ovlivnit nadcházející volby, práci médií a moje práva?

Ze zákona přechází vedení státu na vojenské velení, lze zřizovat vojenské správy. Občané jsou povinni dostavit se na zavolání na vojenské komisariáty. Volby jsou zrušeny, shromáždění jsou zakázána. Může být vydán zákaz vycházení.

Úřady mají právo kontrolovat dokumenty, kontrolovat předměty, vozidla, kancelářské prostory a bydlení. Mohou vyhlásit povinnou práci a zapojit občany do veřejně prospěšných prací.

Přečtěte si více v tomto článku „Ukrajinské pravdy“ z roku 2018.

 

08:20

08:14

VOJENSKÝ STATUS BYL UVEDEN NA UKRAJINĚ

Ráno po ruském útoku svolal Vladimir Zelenskyj Radu národní bezpečnosti a obrany a zahájil stanné právo. Nejvyšší rada podpořila toto rozhodnutí 300 hlasy.

07:10

Ruští vojáci zaútočili na ukrajinské hranice s Ruskem a Běloruskem za použití dělostřelectva, těžké techniky a ručních zbraní.

Ofenzíva začala v 5 hodin ráno a zasáhla oblasti Luhansk, Sumy, Charkov, Černihiv a Zhytomyr. Také z oblasti okupovaného Krymu.

Média uvedla, že výsadek přistál v Oděse a Mariupolu. Armáda však tyto informace popírá. Ozbrojené síly odrazí letecký útok.

05:50

Z různých měst Ukrajiny začali místní lidé slyšet zvuky výbuchů a výstřelů, zejména v Charkově, Oděse, Kyjevě.

Ministerstvo vnitra oznámilo, že vojenská kontrolní centra v Kyjevě a Charkově byla zasažena raketami .

04:55

Putin zahájil válku proti Ukrajině.

“Rozhodl jsem se provést speciální vojenskou operaci (na ochranu Donbasu – pozn. red.). Jejím účelem – chránit lidi, kteří byli osm let vystaveni pronásledování, genocidě ze strany kyjevského režimu… Veškerá odpovědnost za případné krveprolití bude ponesena plně na svědomí ukrajinského režimu“.


15:53

Зображення

Ruské okupační síly vstoupily do uzavřené zóny černobylské jaderné elektrárny.

15:44

Teď v metru. Foto: Ukrajinská pravda

Nechte tu svou myšlenku