10 věcí, které bych si přál, aby věděl každý student designu

cameron-moll-self-portrait-xl
Zajímavosti

10 věcí, které bych si přál, aby věděl každý student designu

Autor článku: Cameron Moll – Bývalý šéf designu Facebooku

1. Největším výstupem vaší kariéry budou vztahy. Až ty a já budeme za nějakých 50 let sedět na verandě v houpacích křeslech, budu se méně starat o to, co jsme vyrobili, a mnohem více o to, jak jsme se tam společně dostali. Byl jsem blázen, se kterým jsem pracoval? Snažil jsem se co nejlépe pochopit váš názor? Přivedli jsme lidi s sebou do našeho myšlení? Mentorovali jsme ostatní na cestě?

2. Mějte pevné názory! Ale držte je volně. Buďte ochotni, aby vaši kolegové změnili váš názor.

3. Udělal jsem kariéru tím, že jsem se nutil dělat věci, pro které jsem byl naprosto nekvalifikovaný. Strávíte svou kariéru tím, že se dostanete do obtížných situací a nikdy se nepřestanete učit.

4. Staňte se nenasytnými řešiteli problémů. Chcete-li si vypůjčit frázi od Abrahama Lincolna, pokud máte 6 hodin na vytvoření designového řešení, věnujte první 4 pochopení problému.

5. Vizuální hierarchie je obtížná. Dokonce i starší designéři se snaží dělat to dobře. Využijete ji po celou dobu své kariéry. Zvládněte to co nejdříve a nikdy se nepřestávejte učit, jak to dělat lépe.

6. Znám pouze jeden způsob, jak úspěšně odeslat produkty, a to poslat nedokonalé produkty. Dokonalost se nikdy neposílá. Zasekne se to v nekonečné smyčce: “Jen doladím tuhle poslední věc a pak s ní budu spokojený.” Skvělí designéři jsou v neustálém sporu mezi kvalitou a doručením.

7. Být informovaný o datech, ne pouze o datech. To je úžasná věc na tom, být designérem! Často budete u stolu jediní, kdo se kromě hlavy bude spoléhat i na střeva.

8. Nástroje nejsou tak důležité jako základ kreativního myšlení. Nástroje se budou během vaší kariéry měnit a průmyslový software může být nahrazen, kdy v něm produkt tvoříte. Naučte se základy designu, které lze přenést na jakýkoli nástroj, který budete používat.

9. Někdy je nejpřímější cesta k úspěšné kariéře ta s nejvíce zvraty. Přijměte klíčové body, které před vás vaše cesta učení postaví.

10. Kreativita je vyprávění příběhů. Vyprávějte krásné příběhy svou prací! Pokud nevěříte, že můžete změnit svět prostřednictvím designu a příběhů, které s ním vyprávíte, prodáváte se zkrátka.

Nechte tu svou myšlenku