Reklama:

Popis

 

Náš domek

Rodinný patrový dvojdomek, ve kterém bydlím, se nachází v centru vesnice ... (Pozn.: název vesnice byl z důvodu ochrany majetku před zloději vymazán redakcí ucseonline.cz) Druhou polovinu dvojdomku obývají moje teta, sestřenice, její manžel a jejich dva synové. Máme šest pokojů, koupelnu, dvě toalety a komoru.
Naproti hlavním dveřím, kterými každý den vcházím, je závěs zabraňující pohledu na schody do sklepa, ze kterého můžeme vyjít na dvorek. Z chodby, první místnosti v domě, vedou dvoje dveře. Jedny na toaletu a druhé do jídelny, kuchyně, pracovny a obývacího pokoje v jednom. Je to největší místnost v domě a má tvar do L. Když vstoupíme do této místnosti, tak se po levé straně nachází jídelní stůl se čtyřmi židlemi. Ten je od kuchyňské části oddělen jen pultem obkládaným dřevem. V tomto koutu bytu najdeme i malou komoru s lednicí a zásobami potravin. V téže místnosti jako jídelna je i obývací pokoj s televizí, osobním počítačem, ale i skleněnými dveřmi na terasu o přibližné velikosti 3x4 metry. Kdybychom se vrátili znovu na chodbu s věšáky věčně přeplněnými nejrůznějšími kabáty a bundami, mohli bychom odbočit nahoru a vyjít několik dřevěných schodů do prvního patra.
Na horní chodbě jsou postupně umístěny dveře do pokojů, ale i velká skříň s posuvnými otevíráním sloužící jako odkladač sezónního oblečení. Jako první se přímo před námi rozprostírají poloprosklené dveře do místnosti obdélníkovitého tvaru. Tento pokoj je v současné době nevyužíván, jen občas slouží jako pokoj pro hosty. Je zde postel, skříně a tři velká okna, kterými se můžeme podívat na ovocné stromy před domem. Další dveře na patře nás zavedou na polozastřešený, asi šest metrů dlouhý balkón. V létě se sem přináší zahradní nábytek a stává se z něj výborné místo k relaxaci. Ze zbývajících čtyř dveří, které nám na chodbě zůstaly nepoznány, jedny zaujímá toaleta, druhé koupelna a třetí pokoj mé sestry. Jako jediná, když nepočítám sebe, ještě bydlí doma s rodiči, ale i to se brzy změní. Její čtvercový pokoj je velký, asi 4x4 metry a velmi dobře osvětlený dvěmi velkými okny, kterými lze dohlédnout až do sousedních vesnic. S touto místností sousedí můj pokoj. Je o něco málo rozlehlejší než předešlý, ale značnou část ho zaujímají vestavěné skříně táhnoucí se po dvou stranách místnosti, a to ji opticky zmenšuje. I on má čtvercový tvar. Všechen nábytek i doplňky jsou zde velice osobité a vystihují vlastnosti jejich majitelky. I z tohoto pokoje je krásný výhled, ale mimo to se zde nachází dveře na malý balkónek se železným zábradlím.
Vzhled k tomu, že jsem člověk mladý, aktivní, který se potřebuje bavit, tak umístění našeho dvojdomku mi vůbec nevyhovuje. Je pravda, že klidu, čistého vzduchu a krásné přírody je v okolí dostatek, ale bohužel klidné procházky v krajině nejsou moje hobby. Proto bych raději vyměnila naše bydliště za malý domek v rušnější části této (ale klidně i jiné) republiky.