Kostičkovaná dětská hříčka, která působí jako takové digitální vzezření legendárního LEGA, si v Turecku příliš obliby nevysloužila, respektive jen co se týče jeho vlády. Minecraft je podle nich založen na násilí, a proto by měl být zakázán.

Ve Spojených státech nese Minecraft označení E (for Everyone, pro všechny bez rozdílu věku). V Turecku ovšem na hru nahlížejí z drobet jiného úhlu pohledu. Magazín Newsweek před nedávnem informoval, že během tiskové konference v tureckém parlamentu zavedl jeden z přítomných reportérů řeč na to, že hra vyzdvihuje násilí. Odpovědí vlády bylo, že záležitost prověří a ohlédne se po násilných prvcích. A tak se také stalo.

Výsledky šetření poukazují na to, že by Minecraft skutečně měl být v Turecku zakázán, bez ohledu na tamější popularitu hry. Soudní proces byl zahájen a rozhodnutí prozradí teprve čas.

Ministerstvo se domnívá, že by si děti mohly poplést skutečný svět se světem v Minecraftu, a hra by je tak mohla motivovat k týrání zvířat. K problematice se vyjádřilo následovně: „Přestože může tato hra povzbuzovat kreativitu, za pomoci stavění domů, farem a mostů, musíte tato stavení chránit, přičemž je nutné zabíjet zvířata. V krátkosti – hra je založena na násilí.“

Hraní hry by mohlo také údajně také vést k sociální izolaci. Online prvky by prý mohly vyústit v kyberšikanu. Kdo chce psa bít, hůl si najde.

reklama