Prázdniny jsou jako stvořené pro mimoškolní vzdělávání. Nejste skoro ničím omezováni, a tak se mu můžete věnovat naplno.

Online kurzy

Na internetu najdete hafo stránek, které nabízí online kurzy. Stačí si jen vybrat, co byste chtěli studovat a na jaké univerzitě, případně u jaké instituce.  Některé instituce nabízí i certifikované studium, ale za to je většinou placené.

Coursera

Jedná se o internetový portál, na kterém naleznete přes tisíc různých kurzů pořádaných předními světovými univerzitami. Většina výuky probíhá v angličtině, případně i v jiných jazycích podle oboru studia. Nebojte se, že nebudete všemu rozumět. V případě, že vám něco uteče, přetočte video zpět, a nebo si zapněte titulky. Všechny kurzy jsou bezplatné, pouze certifikáty svědčící o absolvování kurzu jsou za poplatek.

https://www.coursera.org/

Codeacademy

Toužíte se naučit programovat? Pak je pro vás Codeacademy to pravé! Tato webová aplikace vás naučí interaktivní formou vytvářet různé typy webových stránek za pomoci nejrůznějších jazyků, jako jsou například: HTML, CSS, Ruby a další…

http://www.codecademy.com/

edX

Na podobné bázi jako Coursera je založeno i edX. Podstatný rozdíl mezi těmito dvěma stránkami je akorát v tom, že každá spolupracuje s jinými univerzitami.

https://www.edx.org/

Cizí jazyky

Chcete se konečně naučit pořádně nějaký cizí jazyk? Hurá! Prázdniny nabízí jedinečné příležitosti:

Letní jazykové školy

Ve většině velkých měst se vyskytují jazykové letní školy, které o prázdninách pořádají různé lekce, při kterých se můžete zdokonalovat. Stačí si jen vybrat podle toho, v jaké oblasti jazyka se toužíte zdokonalit. Při přihlašování ale musíte počítat s tím, že tyto lekce nejsou zadarmo.

2139131277_b3da997b92

Pobyt v zahraničí

Nejlepší možnost, jak procvičit jazyk, je jet do zahraničí. Je jedno, jestli pojedete na letní školu, na jazykový kurz, jako dobrovolník, nebo jen tak na dovolenou. Důležité je, že na svých cestách budete mluvit a mluvit a mluvit. Odměnou za vaši snahu vám bude výrazný pokrok a s tím související zlepšení v aktivitách, ve kterých daný jazyk potřebujete.

Máte další nápady nebo typy? Podělte se o ně v komentářích! 🙂

zdroj: http://prostredoskolaky.cz/blog/

reklama