Představitel strany ÚSVIT otevřeně hovořil o problematice dnešního Islámu. V článku na svém blogu probral celou problematiku a došel k názoru, že do ČR Islám rozhodně nepatří...

,,Myslím, že drtivé většině lidí v České republice všeobecně nevadí náboženství, víra či nějaká etnická či jiná menšina. Až na výjimky. 
Je nám šumafuk v co věří náš soused, jakou má barvu pleti nebo sexuální sklony, do okamžiku, kdy tím nějak začne obtěžovat okolí.

Islám nikomu nevadil do momentu, kdy radikální muslimové začali ohrožovat západní civilizaci, do momentu, kdy i u nás začínají žádat výjimky z pravidel platných pro všechny, kdy na jedné straně žádají toleranci a na straně druhé hlásají nenávist a zničení západní demokracie. A zásadním problémem dneška je, že islám už není jen náboženství, ale ideologie - politická a válečná.

Bylo by primitivní vyčítat českým muslimům zločiny souvěrců, kterých se dopouští po celé planetě ve jménu jejich společné víry, islámu. To, co je zdrcující pro mne a celou českou veřejnost je fakt, že muslimové po celém světě se až na výjimky nedistancují dlouhodobě a opakovaně od zločinců, co vraždí, mučí či ničí ve jménu islámu. Naopak - svorně se hlásí k šíření práva šaría po celém světě - což je základní cíl Talibanu, Al Kaidy či tzv. Islámského státu. Šaría přitom znamená popření a konec všech demokratických pravidel platných pro západní civilizaci, konec základních lidských práv."  

zdroj: blog-tomio okamura

Samozřejmě  myšlenka dnešního Islámu je  stále otevřená a obavy z tohoto náboženství stále stoupají. Z logického hlediska žádný muslim nemůže být dobrý, když věří v náboženství, které podporuje násilí a vynucuje si svojí víru agresí. Kam až tato situace zajde nikdo neví, ale můžeme s tím zkusit něco udělat...

reklama