Irák před útoky v Evropě varoval, ale nikdo toto varování nebral na vědomí. 

Ještě před pátečními útoky v Paříži varovaly irácké informační služby, že velitel IS Abu Bakr al-Baghdadi nařídil útoky na státy bojující proti IS. Přesné cíle ani časy útoků nebyly zjištěny, ale nevylučuje se, že teror v Paříži byl v blízké době tím posledním.

Během noci z neděle na pondělí (16.11) francouzská policie provedla několik domovních razií (mluví se o 6-10) v okolí Paříže, Toulouse a blízko hranic s Belgií. V souvisloti s těmito raziemi připustil francouzský premiér Manuel Valls, že se již v této chvíli plánují nové útoky nejen ve Francii, ale po celé Evropě. “Víme o operacích, které byly a stále jsou připravovány , které jsou namířeny nejen proti Francii, ale i proti ostatním evropským zemím.”, řekl Manuel Valls pro BBC. Dále uvedl, že Pařížské útoky byly nejspíš naplánovány ze Sýrie.
Na francouzském televizním kanále BFMTV se také objevila zpráva, že mezi zbraněmi nalezenými při jedné z domovních razií v Lyonu byl i funkční odpalovač raket. Zpráva však prozatím nebyla ověřena.
Aktualita: Francouzský premiér uvedl, že policie provedla přibližně 150 domovních razií napříč celou Francií.

zdroj: CNN

reklama