Trávíte hodiny a hodiny brouzdáním internetu? A co kdyby bylo možné díky tomu vydělávat?

Právě díky novému webovému prohlížeči Brave, který je zaměřen na rychlost, soukromí a ekonomiku p2p pro tvorbu digitálního obsahu je možné vaše brouzdání internetem přeměnit na zajímavý přivýdělek. Jedná se o bezplatný a open-source internetový prohlížeč založený na Google Chrome a dostupný na Windows, MacOS, Linuxu, Androidu a iOSu. Brave byl založen Brendanem Eichem, tvůrcem JavaScriptu a spoluzakladatelem Mozilly.

Stáhněte si prohlížeč Brave a začněte vydělávat kryptoměnu BAT ještě dnes. Navíc při stažení prohlížeče přes tento link obdržíte po 30 dnech používání prohlížeče přibližně $5 v BAT jen tak za brouzdání webu.

Procházejte web bezpečněji a rychleji

Brave se liší od ostatních prohlížečů, jelikož bez potřeby instalace jakýchkoliv doplňků již v základu obsahuje blokátory reklamy (tzv.: ad-block) a sledovacích skriptů, které odstraní všechny ty přebytečné drobnosti (reklamy, cookies třetích stran, malware atd.), které jsou vloženy na webovou stránku, aby zachytily a pochopily vaše zvyky a chování a následně vás obtěžovali cílenou reklamou. Na jedné straně je to dobrá věc, protože velcí inzerenti, jako je Google nebo Facebook, vám mohou nabídnout nejrelevantnější obsah, ale na druhé straně sledování poskytuje inzerentům neocenitelný zlatý důl soukromých informací a často je považován za nedílnou součást globálního dohledu, jak ho známe dnes.

Brave tak vše automaticky blokuje, což má hned dvě hlavní výhody:

  • Rychlejší procházení webu: je potřeba stahovat méně obsahu (žádné reklamy nebo trackery) při zobrazení webové stránky. (až 2x rychlejší na počítači – až 8x v mobilu)
  • Vylepšené soukromí a bezpečnost: při procházení webu vám Brave poskytuje anonymitu a také vynucuje šifrování webu (HTTPS), aby zabránil pasivnímu útoku nebo útoku pomocí injekce.

Tato funkce se nazývá Brave štíty a lze ji konfigurovat globálně (ve výchozím nastavení Nastavení / Brave štíty ) nebo specificky pro webovou stránku, kterou právě navštěvujete, ikonou Brave na pravé straně lišty URL. Ukazuje vyskakovací okno s různými indikátory štítu (blokované reklamy a sledovače, šifrovaná připojení, soubory cookie a skripty) a možnost zapnout / vypnout štít zcela nebo částečně pro tuto stránku.

Brave URL

Brave URL

Brave štíty

Brave štíty

Systém odměn pro tvůrce obsahu a uživatele

Brave Rewards je volitelný a anonymní darovací systém integrovaný přímo do Brave prohlížeče s cílem podporovat tvůrce obsahu různými způsoby. Používá krypto-měnu ERC20 nazvanou BAT (Basic Attention Token), která umožňuje darování (jednorázové nebo opakované) mezi uživatelem a ověřeným vydavatelem (tvůrcem obsahu).

V důsledku toho umožňuje společnost Brave transparentní, decentralizovaný a efektivnější systém spravedlivého odměňování tvůrců obsahu na webu bez zprostředkovatele. Tato strategie je v rozporu se stávajícím systémem digitální reklamy, který používá většina tvůrců obsahu, a který je pro pro tvůrce nevýhodný, jelikož je zahlcen různými prostředníky, trackery a podvody.

Uživatel může kdykoliv kliknout na ikonu BAT vedle ikony štítu, aby přímo podpořil stránku, kterou právě navštěvuje. Uživatel může vidět, zda je webová stránka již ověřeným tvůrcem Brave a pokud ano, tak rovnou přispět na jeho tvorbu. Kliknutím na Poslat příspěvek… je pak možné poslat příspěvek v BAT žetonech (1,0, 5,0 nebo 10,0 BAT). Dokonce je možné nastavit opakovanou měsíční platbu.

 

Brave odměny

Brave odměny

Brave odměny pro uživatele

Jak bylo řečeno výše, Brave odstraňuje trackery používané inzerenty pro cílení na uživatele. Aby toto bylo možné nahradit, snaží se revolucionizovat reklamní prostor novým modelem zaměřeným na relevanci a soukromí.

Uživatelé jsou placeni za sledování reklam. Při procházení webu mohou uživatelé dostávat oznámení o možnosti shlédnout reklamu nebo zobrazovat reklamy na webových stránkách (v budoucnu) a následně obdržet 70% z příjmů za tuto reklamu.

Přizpůsobení reklam probíhá lokálně na uživatelském zařízení pomocí algoritmu učení historie procházení a nikdy sdílelo tyto informace s nikým, což respektuje vaše soukromí.

Závěr

Brave je jednoznačně výhodnou alternativou k aktuálně populárním prohlížečům jako jsou Chrome, Firefox, Edge či Safari. Jako jediný vám dá možnost si brouzdáním internetu vydělat a navíc nabízí s přehledem nejbezpečnější brouzdání internetu bez zbytečných reklam a trackerů třetích stran. Proč jej tedy nazčít používat ještě dnes?

Stáhněte si prohlížeč Brave a začněte vydělávat kryptoměnu BAT ještě dnes. Navíc při stažení prohlížeče přes tento link obdržíte po 30 dnech používání prohlížeče přibližně $5 v BAT jen tak za brouzdání webu.